WYSZUKAJ:

noweswiatlo.pl

Domek w rozmiarze XXL

Domek w rozmiarze XXL

Inspiracją do stworzenia tej nietypowej budowli była chęć przeniesienia się do czasów dzieciństwa. Dzięki połączeniu sił biur projektowych Saperlipopette Les Architectes i Martial Marquet powstała realizacja o zaskakująco dużym formacie.

Drewniana konstrukcja powstała w Albergaria dos Dozes w Portugalii. Kiedy projektanci rozpoczynali swoją pracę, teren dookoła był pozbawiony drzew, więc realizacja projektu wymagała znalezienia innej formy oparcia dla konstrukcji. Alternatywą dla drzewa stał się betonowy mur. Z czasem projektanci postanowili dobudować tuż obok drewnianego domu murowany budynek jednorodzinny. Nie dysponowali oni zbyt dużym budżetem, więc o pomoc przy budowie poprosili architektów, lokalnych rzemieślników i sąsiadów.

Drewniana kabina zawiera podnośniki pneumatyczne, dzięki czemu w każdej chwili można otworzyć daszek konstrukcji i zapewnić sobie dostęp do świeżego powietrza oraz promieni słonecznych. Domek prezentuje się bardzo efektownie, co więcej z jego poziomu można podziwiać okolicę. 

Wasze komentarze [0]:

Nie ma jeszcze komentarzy.
Ekspert
Zobacz polecanych producentów