WYSZUKAJ:

noweswiatlo.pl

Designerskie dywany

Designerskie dywany

Niezależnie od tego, czy jest elementem wystroju, wyrazem upodobań artystycznych czy elementem funkcjonalnym, wykładzina często jest punktem, wokół którego projektanci tworzą całą aranżację wnętrza. Dzisiaj prezentujemy najnowsze trendy w projektowaniu dywanów.

We wrześniu odbyło się New York International Carpet Show – wydarzenie, na którym projektanci pokazywali swoje najnowsze propozycje. Podczas niego dostrzegalnych było kilka tendencji, które w najbliższym czasie będziemy mogli zobaczyć we wnętrzach domów i mieszkań.

Najbardziej dominującym trendem jest uniwersalność. Projektanci starają się tworzyć dywany, które wpasują się w dowolny styl wnętrza – od tradycyjnego po nowoczesne. Kluczem do uniwersalności jest zachowanie prostoty, zarówno w kolorach, jak i wzorach. Drugą wyraźną tendencją jest wprowadzanie subtelnych, pastelowych odcieni. Delikatne kolory pozwalają podkreślić oraz wyróżnić wybrane elementy wnętrza, a mieszanka ciepłych i chłodnych tonów dodaje odrobinę dynamizmu. Ostatnim z wyraźnych trendów jest indywidualne dopasowywanie wzoru – klienci mogą zamówić dywan stworzony na specjalne zamówienie, z osobiście dobraną kompozycją.

Wasze komentarze [1]:

Mam u siebie dywan z kryształami Swarovskiego i eco-skórą od ArtRelief, jest przepiękny! Jestem ogromną fanką takich dywanów, ostatnio widziałam na ekspozycji w jednym z luksusowych sklepów wnętrzarskich, nie mogłam oderwać wzroku.

Ekspert
Zobacz polecanych producentów