WYSZUKAJ:

noweswiatlo.pl

Po Targach ŚWIATŁO 2015…

Po Targach ŚWIATŁO 2015…

Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego Światło już na stałe wpisały się w kalendarz imprez targowych w Polsce i za granicą, a ich misja edukacyjna zaowocowała pojawieniem się nowej jakości w branży. W trakcie XXIII edycji miały miejsce dziesiątki spotkań i warsztatów, szkoleń i konferencji dotyczących światła, trendów w oświetleniu oraz nowych technologii. Dziś przestawiamy krótkie podsumowanie tego wydarzenia.

W czasie trzech dni trwania wydarzenia na czterech halach wystawienniczych o łącznej powierzchni ponad 13 tys. m kw. powierzchni zaprezentowało się ponad 400 wystawców z kraju i z zagranicy. Konkurowali ze sobą w targowych konkursach: na Najlepszy Wyrób Targów, Innowacyjny produkt lub technologię oraz Najlepsze stoisko. Odbyła się gala Najlepsza Inwestycja Oświetleniowa i wręczenie nagród w konkursach: Lampa dla Małolata oraz Rytm Światła a Sposób Kreowania Wnętrz Komercyjnych. W tym roku Targi odwiedziła rekordowa liczba ponad 17 tys. gości, dla których przygotowano liczne konkursy oraz pokazy.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się także szkolenia, warsztaty i konferencje towarzyszące. Konferencja „Światło w Architekturze”, odbywająca się w środę 25 marca, miała formułę spotkania dla architektów i projektantów wnętrz, poświęconego sposobom modelowania budynków i przestrzeni publicznej za pomocą światła. Gościem specjalnym był architekt i urbanista Tomasz Konior. Z kolei konferencja „Architektura-Światło-Przestrzeń”, odbywająca się już po raz siedemnasty, była okazją do spotkania projektantów oświetlenia z przedstawicielami świata architektury i rozmowy na temat światła w przestrzeni publicznej. W tym roku na konferencji gośćmi byli między innymi prof. dr hab. arch. Ewa Kuryłowicz oraz architekt i urbanista Ryszard Jurkowski. Natomiast konferencja „Technologia LED i OLED – zastosowanie, możliwości, ograniczenia” było jednym z najważniejszych wydarzeń targowych. W drugi dzień imprezy goście mogli wysłuchać wykładów między innymi na temat zasad doboru zasilaczy i sterowników do taśm i pasków LED, LEDowych opraw oświetlenia zewnętrznego i na potrzeby obiektów komercyjnych czy LEDowych zamienników tradycyjnych źródeł światła oraz tradycyjnych opraw zwieszakowych, natynkowych i do wbudowania.

Sponsorami targów były firmy Spotlight i BriTop Lighting.

Patronem medialnym targów jest portal noweswiatlo.pl.

Wasze komentarze [0]:

Nie ma jeszcze komentarzy.
Ekspert
Zobacz polecanych producentów