WYSZUKAJ:

noweswiatlo.pl

Relacja z targów Euroluce 2015 w Mediolanie

 Relacja z targów Euroluce 2015 w Mediolanie

W dniach 14-19 kwietnia 2015 roku w Mediolanie odbyła się 28. edycja targów Euroluce – Międzynarodowej Wystawy Oświetleniowej. Impreza wpisała się w ogłoszony przez UNESCO Międzynarodowy Rok Światła 2015, prezentując nie tylko innowacje technologiczne i nowoczesny design, ale także udzielając głosu artystycznemu i filozoficznemu podejściu do zagadnienia.

Targi Euroluce są nie tylko miejscem spotkań biznesowych, to najbardziej awangardowe spotkanie w zakresie rozwiązań ekologicznych, oszczędzania energii oraz współczesnego designu w branży oświetleniowej, odbywające się w Mediolanie już od ponad pięćdziesięciu lat.

W tym roku na 38 tys. m kw. powierzchni targowej zaprezentowało się ponad 475 wystawców z Włoch oraz z zagranicy – liczby pokazują, że Euroluce to jedna z największych imprez tego rodzaju. Można było obejrzeć między innymi produkty oświetlenia zewnętrznego i do wnętrz, industrialnego, przeznaczonego na koncerty i eventy, oświetlenie specjalnego przeznaczenia, w tym oświetlenie szpitalne, a także systemy świetlne, źródła światła oraz oprogramowanie związane z iluminacjami świetlnymi.

Na 28. edycji na nowo odżył dyskurs dotyczący niematerialnego i materialnego znaczenia światła. Wraz z rozwojem technologii LED niektórzy designerzy zaczęli poddawać w wątpliwość sens kreowania designu opraw świetlnych jako nietrwałych, w przeciwieństwie do diod LED, które mają być wieczne. Na targach można więc było oglądać design wywodzący się z przekonania, że oprawy świetlne powinny być zminimalizowane i wtopić się w architekturę oraz modele wpisujące się w trend „odkrywania kształtu na nowo”.

Jednym z ciekawych akcentów towarzyszących Euroluce była innowacyjna instalacja świetlna „Iskra. Głos dla każdego światła”. Stworzone przez architekta Attilio Stocci studium na temat istoty światła zachęcało przechodniów do interakcji oraz zapraszało na targi. Targi towarzyszyły imprezom Salone Internazionale del Mobile, International Furnishing Accesories Exhibition and Salone Satellite.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Wasze komentarze [0]:

Nie ma jeszcze komentarzy.
Ekspert
Zobacz polecanych producentów