WYSZUKAJ:

noweswiatlo.pl

Niebieski Dom Fridy Kahlo

Niebieski Dom Fridy Kahlo

La Casa Azul - taką nazwę nosi dom,a dziś muzeum poświęcone twórczości jednej z najwiekszych meksykańskich malarek Fridy Kahlo. Budynek swoją kolorystyką nazwiązuje do tradycji meksykańskich hacjend, w których mocne barwy odgrywają główną rolę. 

Wybuchowa mieszanka kolorów i wzorów to definicja stylu meksykańskiego. Czy można go zastosować na elewacji budynku? La Casa Azul jest doskonałym przykładem, że tak. Prosta bryła budynku, feeria barw i sukces murowany!

Meksyk każdemu z nas przywodzi na myśl, plaże pełne słońca, śpiewających mariachi, ale także eksplozję barw. Mieszczący się w mieście Meksyk dom Fridy Kahlo zachwyca z zewnątrz mieszanką kolorów o bardzo mocnym natężeniu. Zastosowany na elewacji niemalże rażący błękit dopełniają równie intensywne odcienie czerwieni, zieleni czy żółci. Tak jak w każdej meksykańskiej hacjendzie, nie mogło zabraknąć patia, które wypełnia bujna roślinność. Drzewa o różnych formach nasadzone zostały w klombach. Wszechobecne doniczki o nieco spokojniejszej kolorystyce rozmieszczone są na każdym kroku, dzięki czemu udało się osiągnąć efekt stonowania dominujących barw. Casa Azul to z pewnością wyjątkowy dom, dla nas europejczyków może być inspiracją, a nawet zachętą do zabawy kolorem - nie tylko we wnętrzu. Czasami warto zaryzykować, żeby osiągnąć naprawdę intrygujący efekt!

Wasze komentarze [1]:

Bardzo bym chciała mieć taki dom, czy jest firma która w Polsce by wybudowała taki dom?

Ekspert
Zobacz polecanych producentów