WYSZUKAJ:

noweswiatlo.pl

Co nowego na Targach ŚWIATŁO 2015?

Co nowego na Targach ŚWIATŁO 2015?

Do targów ŚWIATŁO 2015 pozostało 70 dni. Organizatorzy jak co roku zapewnią uczestnikom serię ciekawych szkoleń i konferencji dla osób zainteresowanych nowymi technologiami i trendami w oświetleniu. W tym roku specjalna uwaga zostanie poświęcona technologii LED.

Tablice LED już na stałe wpisały się w krajobraz, jednak jak je stosować, by nie powodowały zjawiska oślepienia czy szumu świetlnego? Jak nowe technologie wpisują się w wymogi oszczędzania energii? Jak odpowiednio mierzyć jego natężenie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można poznać cyklu wydarzeń na targach ŚWIATŁO 2015.

Podczas tegorocznych Targów ŚWIATŁO odbędzie się panel szkoleniowy poświęcony tematyce fotometrycznych i radiometrycznych pomiarów LED ze szczególnym uwzględnieniem wymagań aktualnych norm dotyczących wymogów funkcjonalnych oraz bezpieczeństwa fotobiologicznego lamp. W trakcie pierwszej części szkolenia uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się między innymi z aktualnymi normami obowiązującymi w zakresie pomiaru źródeł światła ze szczególnym uwzględnieniem diod LED, zaleceniami dotyczącymi pomiaru diod CIE 127:2007, ja również wymogami dotyczącymi ekoprojektu stawianymi przez Unię Europejską. W trakcie części praktycznej uczestnicy będą się uczyć, jak dokonać prawidłowych pomiarów podstawowych wielkości fotometrycznych.

Prawdziwą atrakcją będzie również Konferencja Architektura-Światło-Przestrzeń w dniu 26 marca 2015 roku, która na stałe wpisała się w program targów. To już 17. spotkanie projektantów oświetlenia z wybitnymi polskimi architektami. W tym roku wydarzenie uświetnią prof. dr hab. arch. Ewa Kuryłowicz, która przedstawi prezentację „Światło buduje” oraz architekt i urbanista, Ryszard Jurkowski z wykładem „Nastrój przestrzeni publicznej wykreowany światłem”. Konferencję uzupełnią prezentacje techniczne: „LEDY za i przeciw” autorstwa Patricka van der Meulena, Application Support Managera w firmie Xicato z Wielkiej Brytanii oraz „Profesjonalny dobór sprzętu oświetleniowego dla potrzeb oświetlenia zewnętrznego i iluminacji – aspekty techniczne, wizualne funkcjonalne oraz oszczędnościowe na przykładzie konkretnych zastosowań” w wykonaniu mgr. Tomasza Matkowskiego z firmy TECHNOLIGHT, DISANO Polska.

Jak co roku targom będzie towarzyszyć również konferencja LED i OLED – zastosowanie, ograniczenia, przyszłość. W jej ramach odbędą się dwa spotkania podczas których zostaną poruszone szczegółowe kwestie dotyczące stanu techniki, nowych zastosowań i możliwości projektowych oświetlenia w technologii LED i OLED.

Sponsorami targów są firmy Spotlight i BriTop Lighting.

Patronem medialnym targów jest portal noweswiatlo.pl.

Wasze komentarze [0]:

Nie ma jeszcze komentarzy.
Ekspert
Zobacz polecanych producentów