WYSZUKAJ:

noweswiatlo.pl

Top 5 designerskich lamp

Top 5 designerskich lamp

Lampy do wnętrz pozostają niesłabnącą inspiracją dla designerów. Od lat projektanci dają wyraz swej ekspresji, nadając im coraz ciekawsze kształty. W dzisiejszym artykule przygotowaliśmy zestawienie 10 designerskich modeli, które naszym zdaniem wyróżniają się na tle innych.

Pierwszym egzemplarzem w naszym zestawieniu jest lampa Arco, zaprojektowana w roku 1962. Jest to projekt autorstwa Achilego i Piera Giacomo, którzy inspirowali się lampami ulicznymi. Dziś można ją oglądać w Muzeum of Modern Art w Nowym Jorku.

Do najbardziej romantycznych lamp, jakie kiedykolwiek powstały, należy z pewnością Zettel. Lampa składa się ze szklanego klosza oraz odchodzących od nich drucików, na których końcach znajdują się klipsy z przypiętymi karteczkami. Połowa z nich zawiera wyznania miłosne w różnych językach, a połowa jest niezapisana.

Genialnym w swej prostocie projektem jest lampa AJ Arnego Jacobsena. To przejaw minimalizmu oraz wysmakowanej elegancji. Na cienkiej rurce umieszczono niewielki stożkowaty klosz, a podstawka zawiera otwór przeznaczony na popielniczkę. Projekt pochodzi z 1957 roku.

Prostota jest również cechą wyróżniającą bardziej współczesny już model - Ball marki Spotlight. Kula zawieszona na długim kablu w intensywnych kolorach jest kwintesencją współczesnego, nowoczesnego designu. Lampa jest prosta oraz uniwersalna, dzięki czemu pasuje niemal do każdego wnętrza.

Ostatnią pozycje na naszej liście zajmuje lampa Flowerpot. Futurystyczna, kolorowa, figlarna lampa autorstwa Vernera Pantona. 

Wasze komentarze [1]:

Prosta a zarazem nowoczesna lampa biurkowa Ball, idealne oświetlenia na biurko do pokoju nastolatka. Kupiłam taką lampkę w sklepie w wersji z żarówką LED W
http://www.lightcenter.pl/sklep/search/lampy-stojace-i-stolowe/stolowe.html?keyword=ball&limitstart=0&option=com_virtuemart&view=category

Ekspert
Zobacz polecanych producentów